Lets harvest v Liptovskom Mikuláši

s Nekomentované

YFU Slovensko má za sebou prvé úspešné hosťovanie dobrovoľníckeho semináru organizovaného EEE-YFU (Organizácia, ktorá “združuje” všetky európske YFU). Začiatkom decembra sme ukončili polročný projekt Let’s Grow Together, poslednou časťou s názvom Let’s Harvest.

Ako ste už z názvu postrehli, niesli sme sa v metafore záhradkárčenia. Úlohou účastníkov bolo posilniť lokálne organizácie. A keďže zima sa blíži, počas tohto týždňa sme zdieľali to, na čom sme intenzívne pracovali. Pre posilnenie zážitku sme vybrali mesto Liptovský Mikuláš, kde už pár dní všetko intenzívne zamŕzalo.

Projekt sme odštartovali v utorok večer, príchodom účastníkov zo Slovenska, Česka, Poľska, Rakúska, Talianska, Nemecka, Švajčiarska, Španielska, Estónska, Fínska, Rumunska, Francúzska ale aj Argentíny a Čile.

V stredu sa tvrdo pracovalo už od rána. Začali sme krátkym teambuildingom. Dostali sme šancu opätovne sa spojiť a podeliť sa so zážitkami z krátkodobej stáže v inej organizácii. O tom, ako sa nám darilo v domovských organizáciách bola šanca zapracovať na svojom kreatívnom ja. Úspechy a prehry sme vyjadrili kto ako vedel. Niektorí hrali scénky, spievali, iní rapovali a recitovali.

Vo štvrtok sme sa zamerali na posilnenie sebarozvoja a vnútornej motivácie. Po obede na nás čakala praktická aktivita – simulácia prijímania dobrovoľníkov.

V piatok a v sobotu prišiel na rad workshop o efektívnej komunikácii, zamerali sme sa hlavne na situácie, ktoré môžu nastať pri práci v skupine a cez aké rôzne štádiá si prechádza každé formovanie nového tímu. Dostali sme príležitosť byť prví, ktorí otestujú E-learning modul. Potom sme sa s novou energiou pustili do tvorenia nového plánu aktivít, ktoré chceme dosiahnuť vo svojich organizáciách. Večer sme spoločne navštívili Mikulášske trhy, kde účastníci zo zahraničia ochutnali všelijaké slovenské špeciality.

V nedeľu ráno sme sa všetci posilnení vzájomnou motiváciou a so slzami v očiach rozlúčili. Dohodli sme sa, že sa v plánoch budeme navzájom podporovať a o jednotlivé skúsenosti a zážitky sa navzájom podelíme.

Zanechať komentár