Spoločný projekt YFU Slovensko s Detskou organizáciou Fénix

Detská organizácia Fénix oslavuje 25 rokov svojej existencie a práve v tomto čase sme spoločne odštartovali projekt – súťaž pre deti/mládež o spoznávaní sveta cez našich YFU študentov. Tak až sa chcete zapojiť – sledujte našu FB stránku YFU SK a tiež pravidelne „fénixácku“ webovú stránku (http://www.do-fenix.sk/). Tak nejaký čas budeme lietať po svete aj spolu s mýtickým vtákom Fénixom!

phoenix-28028_640

Najprv o súťaži: je veľmi jednoduchá – každý mesiac nájdete na webovej stránke DO Fénix nový článok o niektorej z krajín, v ktorých sa buď práve nachádza alebo z ktorej sa vrátil náš YFU študent. Alebo z krajiny, z ktorej pochádza študent, ktorý trávi svoj rok u nás na Slovensku. Týmto spôsobom máte možnosť spoznať štáty tak, ako vám ich Google či Internet nikdy nepredstavia. No a na konci článku bude vždy niekoľko otázok – stačí odpovedať, poslať odpovede na uvedený e-mail, nezmeškať termín a ste v hre o pekné ceny!

A teraz predstavujeme partnera – Detskú organizáciu Fénix (http://www.do-fenix.sk/kto-sme/): vznikla presne pred 25-timi rokmi a jej cieľom je pomáhať deťom a mladým ľuďom zmysluplne využívať svoj mimoškolský čas. Je to členská organizácia, ktorej členom sa môže stať každý – väčšinou sú to mladí ľudia vo veku 15-26 rokov. “Fénixákov” nájdete na celom Slovensku, ich aktivity sú regionálne, celoslovenské a stále viac a viac aj medzinárodné. Je veľmi veľa skvelých nápadov čo Fénix za 25 rokov svojej existencie stihol zrealizovať. Za svoju činnosť sa im dostalo aj prijatie u prezidenta SR Andreja Kisku (http://www.do-fenix.sk/2016/05/40-fenixakov-v-bratislave/) Mnoho projektov pre deti a mládež stále prebieha a veľa toho ešte v budúcnosti určite zrealizuje… My nášmu partnerovi prajeme „Všetko najlepšie!“ a nesmierne nás teší nadviazaná spolupráca.

logo

Zanechať komentár