Zmeny v YFU Slovensko, “…ten kto žije, musí počítať so zmenami.”

s Nekomentované

Goethe raz povedal: „Život patrí živým, ten kto žije, musí počítať so zmenami.“ Zmeny častokrát ovplyvňujú naše životy a jedna veľká zmena prišla aj do slovenského YFU. Už je to nejaký čas, čo YFU Slovensko funguje pod YFU Česká republika. Táto zmena nastala z viacerých dôvodov, avšak neznamená to, že slovenské YFU úplne prestane fungovať.

Slovenskí študenti si aj naďalej užívajú svoje pobyty v zahraničí, ďalší sa na pobyt hlásia a niektorí sa už aj zo svojho pobytu vrátili a stali sa dobrovoľníkmi a absolvovali stretnutia, či semináre v Česku.

 

Ako to teda presne funguje a ako je možné sa dostať na program?

-Od školského roku 2021/2022 všetci slovenskí študenti absolvujú pobyt s YFU CZ, teda s nimi sa podpisuje zmluva. Česká kancelária zariadi všetko od prijímacieho pohovoru, prípravy zmluvy, organizácie dopravy a podpory pred odjazdom, počas priebehu programu, aj po ňom.

-Ak máte záujem sa dozvedieť o programoch viac, tak sa môžete prísť na jedno z infoodpolední, ktoré bývajú aj online.

-Ak máte záujem o nejaký program, najjednoduchšie je vyplniť predbežnú prihlášku, následne sa individuálne s českou pobočkou dohodnete na pohovore. Ako presne funguje celý proces sa môžete dozvedieť tu.

-Miesto odletu na program je podľa prianí slovenského študenta (Najčastejšie Viedeň, Praha alebo Budapešť)

-Za program je možné zaplatiť v eurách, českých korunách, či v prípade pobytu v USA je možné platiť americkými dolármi.

-V súčasnej dobre je možné absolvovať semináre offline aj online formou.

 

Z tohto dôvodu nájdete všetky aktuálne informácie o pobytoch na stránke yfu.cz či ich sociálnych médiach (facebook či instagram ). Informácie o jednotlivých krajinách na web stránke YFU Slovensko nie sú v súčasnosti platné, čo sa ale v blízkej budúcnosti zmení.

Dúfame, že táto zmena neovplyvní vaše rozhodnutie vycestovať s YFU a čoskoro sa stanete našimi YFU výmennými študentmi 🙂

Zanechať komentár