Polročný seminár v Rakúsku

s 2 komentáre

Jedného večera sa na facebooku objavila výzva, že rakúske YFU by potrebovalo dobrovoľníkov na organizovanie ich polročného seminára pre zahraničných študentov študujúcich v Rakúsku. A keďže v škole bolo toho nad hlavu a potrebovala som si aj trochu oddýchnuť, povedala som si, že prečo by som to neskúsila. Pridala sa ku mne aj druhá dobrovoľníčka zo Slovenska Ema, ktorá tiež cítila, že si zaslúži oddych.

Vo štvrtok sme sa stretli s rakúskymi dobrovoľníkmi na stanici a spoločne šli do malebného mestečka Radstadt s kopou snehu. Spoločnými silami sme večer pripravili program na nasledujúce dni a už len netrpezlivo očakávali ten moment, keď sa za nami doženie cez 30 výmenných študentov, ktorí pochádzali z rôznych kútov sveta.

Od piatka do nedele mali študenti rôzne sessions, kde hodnotili, to čo sa stalo a rozmýšľali nad tým, ako to ešte len bude ďalej. V sobotu večer sa pár študentov odhodlalo vystúpiť pred ostatných a ukázať svoj talent. Túto TalenstShow jednoznačne vyhrali Estónci s ich super hudobným číslom.

Pevne dúfajúc, že aspoň časť z nich si uvedomila, čo sa práve okolo nich deje a čo všetko si z toho môžu zobrať, sme sa v nedeľu rozlúčili a študenti sa už tešia, ako sa zase spoločne stretnú na ich predodjazdovom seminári.

Neviem ako študenti, ale minimálne my dobrovoľníci sme si seminár užili a tešíme sa na ďalšiu cezhraničnú výpomoc.

 

Dobrovoľníčka Žofka

 

 

P.S.: Did you know that the best part of a pickle is also the worst part of a watermelon?

2 komentárov

  1. Našiel som tu pekné príspevky. Milujem spôsob, ako popisuješ. Pekný!. Thank you for sharing your thoughts and knowledge . This is really helpful and informative, as this gave me more insight to create more ideas and solutions for my plan. I would love to see more updates from you.

  2. Skvelý článok! Ďakujem!

Zanechať komentár