Vítanie jari v Tallinne

Záhradky naprieč Európou postupne zeleneli, kvety kvitli a slnko pomaly začalo ohrievať zem. Sedemnásť dobrovoľníkov z trinástich krajín sa spoločne stretlo v Estónskom Tallinne. Ani tam nás jarné záhradkárske práce neminuli, aj keď len tie symbolické. Odštartovali sme totiž 8-mesačný projekt “Let’s grow together”. Celý týždeň sme s pomocou skúsených trénerov z EEE-YFU vymýšľali plány pre zlepšenie spolupráce národných aj lokálnych YFU organizácii na celom svete.
Ako skupina sme boli vystavení rôznym výzvam, ktoré nás naučili ako funguje práca v tíme, počas workshopov nám boli predstavené techniky ako posilniť dobrovoľnícky kolektív a zefektívniť prácu v našich organizáciách. Dôležité je však aj to, že sme naozaj zrástli spolu, získala som veľa nových kontaktov, zázemie pre nadchádzajúce projekty a spoločne sa v práci aj naďalej podporujeme.
Projekt bude pokračovať v dvoch ďalších fázach, ktorými sú “Job shadowing” a nakoniec “Let’s harvest”, kde sa naša robota premení na úrodu. Kedy a kde? Už, v decembri 2018, u nás na Slovensku.

 

 

Ema, dobrovoľníčka YFU SK

* Viac info o seminári sa dozviete na stránke EEE-YFU: http://eee-yfu.org/trainings-seminars/what-happens-in-estonia/

Zanechať komentár