“Barborke sa v Aachene páči stále viac…”

s Nekomentované

Barborka nám samozrejme chýba, osobný kontakt je nenahraditeľný, ale telekomunikačné možnosti: mail, Skype, Viber…. nám tú odlúčenosť zmierňujú. Cez správy a foto, ktoré si zasielame vieme o sebe, čo robí, aké výlety podnikajú a ako sa jej darí v škole. Rodinu má super, dokonca ani na nového “výmenného brata” z Moldavska sa nesťažuje. 🙂

Posielam jej osvedčené recepty na koláče, rada sa prezentuje našimi jedlami. Tiež jej ideme posielať vianočný balík. Už sme jej jeden poslali, domácim chutili naše keksíky – horalky, mätové atď… Dokonca sme tam pribalili aj okrúhle piškóty na smotanovú tortu. Oni majú viac čokolády, keksíky moc nemajú.

Barborke sa v Aachene páči stále viac…až sa bojíme, aby nám tam neostala! 🙂 Išla sa pozrieť spolu s hostiteľskou sestrou, ktorá bude maturovať, aj na Deň otvorených dverí na univerzite v Maastrichte. Bola tým unesená a samozrejme, že sa zaujímala o to, aké štúdium by bolo pre ňu a nie pre sestru. Už to budú 4 mesiace, čo je Barborka preč, tak dúfame že to zvládneme až do konca. Po Vianociach sa už budeme tešiť na jej návrat.

Rodičia výmennej študentky v Nemecku

Zanechať komentár