Dobrodružstvo v Indii

s Nekomentované

Vieš čo je skutočný výmenný pobyt? To je keď každý jeden deň zažiješ niečo nové, naučíš sa životnej lekcii každý deň, si súčasťou životného šťastia iných a nikdy sa nenudíš. Vieš kde sa toto deje? V Indii!

Až keď som odišla do Indie som si uvedomila, aká šťastná som a koľko toho mám. Je to pravda, že keď sa človek ocitne v ťažkej situácii, tak až vtedy si uvedomí čo všetko má a spozoruje aj na zlých skúsenostiach to dobré. Najlepšie na Indii je, že je to jedna z najbohatších kultúr sveta. Mala som toľko možností sa zúčastniť rôznych kultúrnych festivalov a naučiť sa toho toľko o rozdielnych náboženstvách tejto ohromnej krajiny. Zamilovala som si jazyky Hindi a Punjabi, pretože sú najlepšími jazykmi na komunikáciu a na vyjadrenie pocitov. Samozrejme, že je možné, že aj ty sa naučíš jeden z nich (keď tu stráviš toľko času ako ja). Až na pobyte som si uvedomila, aké dôležité sú rodiny a ich hodnoty. Najväčším prekvapením bolo, že Indovia sú stále šťastní! Sú šťastní, aj keď sú chudobní alebo ak sa im niečo tragické prihodilo. Túto vlastnosť som našla v tejto krajine aj ja, pretože cítiť sa šťastným je najkrajší pocit na svete! V Indii si obklopený šťastím každý jeden deň!

Jeden rok v Indii ma naučil veľa životných lekcií a mám nespočetné množstvo dobrých spomienok… India bola najlepším možným výberom a vybrala by som si ju aj teraz, keby som mala znova takú možnosť!

Zanechať komentár