Leto v Nemecku, týždeň 3. – dobré je hovoriť o sebe pravdu.

Ahojte,

ani neviem ako a už píšem svoj tretí príspevok. Och. Ako rýchlo to letí. Z mojich 5-tich týždňov nakoniec zostávajú už len 2…

Aký bol môj týždeň? Super. Naozaj.

Opäť som chodila do školy, ale keďže niektoré hodiny sme mali už naposledy, začalo to byť trošku uvoľnenejšie. A navyše v stredu sme mali “Sportfest” pre deti. Pripravili sme im rôzne súťaže, atrakcie, hry a potom sme im robili animátorov. Táto akcia sa mi veľmi páčila. Boli to malé deti, okolo 4-5 rokov a boli veľmi snaživé a do tohto zamračeného dňa priniesli kopu hrejivých úsmevov. Pomaly si už začínam zvykať na to, že tu nie je tak teplo. Teda vôbec tu nie je teplo ?

A taktiež si čoraz viac uvedomujem aké dôležité je zobrať si zo seminárov (nielen tých YFU, no teraz myslím práve na ten prípravný – pred odchodom na pobyt) čo najviac, naozaj počúvať a nasávať podávané informácie, lebo to sú tie veci, ktoré mi fakt často pomáhajú. Nemala som tu, našťastie, žiaden konflikt ale pomohlo mi to pri riešení nejednej situácie.

A aj to aké potrebné je naozaj pravdivo a úprimne vyplniť YFU databázu. Možno je pekné o sebe napísať aký som milovník športu, prírody a ako zbožňujem školu. Ale ak to tak nie je, daná osoba sa tu nebude mať dobre. Ja som mala to šťastie, že som všetko vyplnila poctivo a YFU mi našlo naozaj rodinu ušitú na mieru pre mňa. Naozaj som mala veľké šťastie, pretože sa teším na každú minútu s nimi a na každú jednu sekundu pri nich.

IMG_20160716_111503Tento víkend sme si to namierili do Bremen (Brémy) – veľkého mesta, kde sme navštívili múzeum Universum. Tam sme sa mohli zábavnou a zaujímavou formou (plnou hier, úloh a súťaží) dozvedieť niečo o technike, ľuďoch, prírode… Návšteva sa mi naozaj páčila, bolo to zaujímavé, všetko dostupné aj v angličtine a ani neviem ako strávili sme tam skoro 4 hodiny.

A potom samozrejme prechádzka mestom a nejaké to nakupovanie.

No a v nedeľu som strávila deň s rodinou, hrali sme rôzne hry a večer som zakončila maľbou. Moja hosťovská mamina zbožňuje maľovať na plátno a tak som sa včera k nej pridala. A bolo to úžasné. Stále sa držím zásady- vyskúšaj všetko čo môžeš ? a vďaka tomu tu mám kopec srandy.

Hádam to tak bude aj nasledujúci týždeň.

Aj Vám želám krásny týždeň a prajem nech je naozaj nezabudnuteľný. Ako každý môj týždeň v Nemecku.

Katka

P.S.: Pripájam fotky z múzea Universum.

Zanechať komentár