Leto v Nemecku, týždeň 4. – koniec školy a začali sa prázdniny!

Ahojte,

ako sa stále viac a viac blíži termín 29.07. a tým môj návrat späť do Berlina a potom let domov, mám pocit, že sa to ešte viac zrýchľuje. 4 týždne ubehli ako voda a mne sa až nechce napísať ďalší príspevok, pretože to znamená ďalší týždeň za mnou. Už môj predposledný. Aj keď viem, že čas ide stále rovnako, zdá sa mi, že posledné dni priam letí.

teenager-1424614_960_720Tento týždeň bol môj posledný v školskom roku 2015/2016. Na začiatku, a hlavne keď mali moji spolužiaci zo Slovenska prázdniny, som bola mierne deprimovaná, že ja ešte musím chodiť do školy… ale nakoniec som ľutovala, že už musím odísť. 🙂

Posledný školský týždeň bol uvoľnenejší, nakoľko sme v utorok posledné dve hodiny odovzdávali učebnice, mali vo štvrtok voľný deň a v piatok sa odovzdávalo vysvedčenie. A ostatné dni? Za pomoc pri vypratávaní chemického laboratória sme dostali každý nanuk, na poslednej hodine angličtiny sme dostali od učiteľky tortu, na poslednej hodine biznis angličtiny sme pozerali film..

A prišiel piatok a vysvedčenie. Prebiehalo to viac menej rovnako ako u nás, s tým rozdielom, že sa vyhodnocovali najlepší žiaci triedy, podľa priemeru, kto si polepšil a pohoršil, koľko 4,5 bolo na vysvedčení (v mojej škole v Nemecku majú 6 známok), a podobne.

Okrem konca školy sme cez týždeň mali s rodinou súkromnú prehliadku koní, katka_konestajní, jazdeckej školy a celého priestranstva Landgestüt Redefin. Taktiež sme sa boli v sobotu okúpať k miestnemu jazierku, kde bolo veľa vodných atrakcií, vodné trampolíny, šmýkačky a podobne.

V nedeľu sme zašli k Baltskému moru a ani nemusím hovoriť ako nádherne tam bolo. Boli sme tam aj s našim psíkom, takže sme navštívili časť pláže určenú pre psíky. Toľko rôznorodých a milých psíkov pokope som ešte asi nevidela. Celý deň sme leňošili, odpočívali, kúpali sa a slnili… A po tomto skvelom dni sme to zakončili večerou a “najlepšou točenou zmrzlinou v Mecklenburg-Vorpommern”! 😎

Katka_plazČaká ma posledný týždeň, posledných 5 dni v rodine rozlúčkový seminár a návrat domov…

Dúfam, že to bude všetko tak super ako doteraz a môj 5 týždňoví pobyt skončí ako pretrvával. Najlepšie ako len môže!

Aj Vám prajem krásny týždeň, dúfam, že si rovnako ako ja užijete tento posledný júlový na maximum! 😀

Katka

Zanechať komentár