Môj život v Nórsku

12410540_1169945016366802_7064177556596974991_n

“No takto. V Nórsku som už 2 mesiace. Tak rýchlo to ubehlo. Občas ma desí predstava, že sa budem musieť vrátiť domov, a občas ma zasa desí predstava, že ešte 9 mesiacov kým sa vrátim. Nemôžem povedať, že je zo mňa právoplatný Nór, po týchto dvoch mesiacoch. Ale presne ako nám v YFU povedali, keď ste výmenným študentom, zistíte o danej krajine omnoho viac. Podstatné drobnosti, ktoré si ako turista nemáte šancu všimnúť. Ja som si teda všimla veľa drobností. Možno je to aj tým, že nie som nonstop obklopená kamarátmi, tak pozorujem ostatných. Čo znie desivo, priznávam, ale má to svoje výhody. Ako napríklad môžem napísať tento článok, ktorý je taká zbierka drobností, ktoré som si o Nórsku a Nóroch uvedomila.”

Naša YFU výmenná študentka Anetka je už nejaký ten čas v Nórsku a svoje zážitky, postrehy a skúsenosti…jednoducho všetko, čo tam ona osobne prežíva nájdete na jej blogu: http://anetamacejakova.blogspot.sk/2015/10/norsko-krajina-ludi-co-chodia-rychlo.html. Ak chcete vedieť ako vyzerá opekačka, Vianoce, lyžovanie, škola, rodina na nórsky spôsob…ste na správnom mieste. Hoci o pár kilometrov ďalej to môže vyzerať znova úplne inak…preto je najlepšie si zažiť ten svoj – úplne originálny rok v zahraničí! 😎

My z Anetkinho zápisníka ešte vyberáme:

2. Nóri chodia rýchlo a jedia pomaly

“Ako to hovorí už aj názov tohoto článku. Viem, že ja som s tým mala na začiatku problém. Teda, vedela som, že niečo nie je v poriadku, ale nevedela som čo. Neskôr mi to došlo, keď sme normálne kráčali zo zastávky domov a už na pol ceste bola skupinka mojich drahých nórskych spolužiakov 3 metre predo mnou a to som pôvodne šla prvá.
S tým jedlom zasa keď sme na obednej prestávke, im stačí si dať jeden chlebík (ako komu) a sú napapaní, lebo ho jedia celú pol hodinu, čo ja zjem tri za 10 minút aj s “konverzáciou”.

Zanechať komentár