Moje fínske dobrodružstvo sa práve začalo!

s Nekomentované

“27. júl pre mňa znamená dve dôležité udalosti. Po prvé, moja hostiteľská sestra má narodeniny, po druhé: začína sa moje fínske dobrodružstvo! Vo Fínsku strávim 11 mesiacov a budem bývať pri meste Muhos, kde budem chodiť do školy.

Vstala som skoro ráno a rodičia ma odviezli na letisko. Rozlúčili sme sa, vymenili sme si pár teplých slov (keď ide o emócie, v našej rodine ich prejavujeme tak trochu fínsky, čiže skoro vôbec) a som tu! S veľkým nEmaaprataným kufrom s dvomi kilami nadváhy (pani za pultom na check-ine to bolo chvalabohu jedno).
Lietadlo konečne vzlietlo a o chvíľu už bolo v Helsinkách. Na letisku už sedelo pár stroskotancov, s podobným výrazom v tvári ako ja. Potom nás všetkých zaviezli do mesta Anjala, kde sa tri dni konal YFU po-príjazdový seminár. Nečakala som, že to bude až taká zábava. Ale bola! Skamarátila som sa s úžasnými ľuďmi z celého sveta, máme spolu krásne zážitky, ktoré si budeme pamätať do konca života. Veľa sme sa toho naučili.
30. júla ma s dvomi babami posadili na vlak do Oulu, kde nás mali vyzdvihnúť naše nové rodiny. Cesta trvala osem hodín a bola to najdlhšia cesta môjho života…”
Naša výmenná študentka Ema je už vo Fínsku – ako úplne prvá v školskom roku 2016/17. Jej dobrodružstvo sa práve začalo a môžete ho sledovať na blogu: http://themawords.blogspot.sk/ (píše ho v slovenčine aj angličtine).

Zanechať komentár