Splnenie sna o Austrálii

s Nekomentované

Jedným z mojich najväčších snov bolo navštíviť Austráliu. Túžila som, okrem iného, vidieť Austrálsku ZOO, ktorá patrila Stevovi Irwinovi, známom ako Lovec krokodílov. Trvalo päť rokov, kým sa mi od vysnívania tohto sna, táto príležitosť naskytla. Mojím definitívnym rozhodnutím, a odletom z Viedne, sa začalo moje osemmesačné dobrodružstvo, v podobe kombinovaného pobytu na Novom Zélande a  v Austrálii. 

Prvou časťou tohto pobytu bol Nový Zéland, úžasná a okúzľujúca zem, ktorá ponúka úžasnú paletu prírodných krás, na ktorej si každý nájde niečo, čo si zamiluje. Možno paradoxne, je severný ostrov teplejší, a ponúka krásne teplé pláže a vulkanické výtvory. Južný ostrov  je o niečo chladnejší a ponúka dych berúce pohľady na hory. Je to krásna, čistá krajina s úžasnou kultúrou a priateľskými ľuďmi. Pre niekoho možno len frázy, ale iba pre tých ktorí NZ ešte nemali možnosť spoznať.

Na Novom Zélande som mala spočiatku trochu problém s mojou hosťovskou mamou. Neskôr sa naše konverzácie stávali príjemnejšími, a  začali sme si rozumieť. Veľkou mierov k tomu prispel môj YFU tútor, ktorý mi pomohol vždy, keď som to potrebovala.  Dôležité je uvedomiť si a mať snahu zblížiť sa s hosťovskou rodinou a cudzím prostredím. Veľakrát to nie je ľahké, veď odrazu ste s ľuďmi ktorých nepoznáte, ktorí nepoznajú Vás a títo ľudia majú úplne iné zvyky a žijú v úplne inej kultúre.

Mesto Townsville v ktorom som v Austrálií bývala sa nachádza v tropickom Queenslande, ktorému sa hovorí aj slnečný štát. Táto časť Austrálie je charakteristická Veľkou korálovou bariérou a okúzľujúcou prírodou.  Moja hosťovská rodina v Austrálii bola tá najlepšia, akú si študent môže priať. Vždy tu boli pre mňa a brávali ma so sebou von na rôzne výlety a návštevy. Stala som sa plnohodnotným členom rodiny. Všetci ku mne boli milí, starali sa o mňa ako o ich vlastnú dcéru.

Na Novom Zélande mi bolo fajn, ale nedá sa to porovnať so zážitkami a s ľuďmi, ktorých som mala tú česť spoznať v Austrálii.

Tých osem mesiacov, ktoré som zažila na pobyte v Papamoa Beach (NZ) a v Townsville (AU), boli pravdepodobne najpríjemnejšie, najzábavnejšie a najdobrodružnejšie, aké som počas svojich 18-tich rokov zažila. Na oboch školách som si našla veľa kamarátov a s niektorými si doteraz pravidelne píšem.

Barbora

Zanechať komentár