We love Budapest!

s Nekomentované

Medzi každoročné akcie organizované YFU Slovensko v spolupráci s YFU z niektorej zo susedných krajín, patrí aj výlet do Budapešti. Tento rok sme sa do tohto úžasného mesta vybrali v máji a ako aj minulý rok – pozvali sme kamarátov/zahraničných  YFU študentov v Českej republike.

Stretli sme sa vo vlaku – na medzinárodný rýchlik, ktorý vyrazil z Prahy postupne nastupovali študenti z Argentíny, Nemecka, Japonska, znova z Nemecka…a v Bratislave sme už boli kompletná zostava. Potom už len nádherná cesta okolo Štúrova, Ostrihomu, Vyšehrad a hlavné mesto Maďarska s 2,5 miliónom obyvateľov.

Počas víkendu sme stihli: ochutnať niečo maďarské (perkelt a halušky), pozrieť hrad, Rybársku baštu, kostol sv. Matúša, vyviezť sa na hradný kopec zubačkou a dole si to zísť pešo, prejsť sa po slávnom Reťazovom moste v noci, vidieť Budapešť za tmy, zažiť atmosféru na promenáde pri Dunaji, ochutnať znova niečo maďarské (guláš), ísť nakupovať do hlavnej tržnice, prejsť sa centrom, nakupovať na známej “Váci utca”, byť počas omše v Bazilike sv. Štefana, dať si znova niečo maďarské (zmrzlinu v tvare ruže), navštíviť múzeum teroru, pozrieť si parlament a múzeum pod ním, odviezť sa najstaršou linkou metra na Námestie hrdinov, povegetiť si v parku, stretnúť sa s Fanni z YFU Maďarsko, dať si spolu znovu niečo maďarské v Gettó Gulyás Pörköltözö…a s pocitom, že sem ešte musíme niekedy prísť, sme sa vlakom vrátili do svojich dočasných domovov na Slovensku a v Čechách. Ďakujeme Budapešť!  🙂


Visiting Budapest became one of the traditional activities organized by YFU Slovensko in cooperation with YFU from one of our neighborhood countries (in this case it was YFU Hungary and we invited international students from YFU Czech Republic to join us as well). This year we decided to travel in May – and it was good decision. We had great weather and atmosphere in the city was just amazing.

We met in the train – international students from Argentina, Germany, Japan and Germany (again) joined the same train starting in Prague, traveling through Brno, Bratislava to Budapest. The route to Budapest was just beautiful – in case you decide to travel there, use definitely train! We recommend it to you!

And what we have seen during the weekend? We tried some Hungarian meals (perkelt and dumplings), we have seen the Castle Hill, St. Matthias Church, famous Fisherman´Bastion, we used old Funicular to see Budapest in the night and we walked down the Castle Hill and crossed Danube using Chain bridge, we had chance to feel great atmosphere on the Danube promenade, again tried some delicious Hungarian food (Goulash), we did shopping in the Old central Market Hall and on the by “shopaholics well known Váci street”, met Fanni from YFU Hungary and had great dinner together (again Hungarian traditional food in The Gettó Gulyás Pörköltözö), we have seen Hungarian Parliament, Museum of Terror, St. Stephens´Basilica, Shoes on the Danube, we had rest in the park next to Heroes´ Square, again had something Hungarian (now it was ice-cream in the form of Rose)…and with the feeling “must come back again” we returned to our host countries by train. Thank you Budapest!  🙂

 

 

 

Zanechať komentár