YES 2018

s Nekomentované

25.- 29. júna 2018 sa neďaleko Werbellinsee už tradične konal Young European’s Seminar (YES). Zišlo sa tu 400 študentov a 100 dobrovoľníkov z 39 krajín sveta aby spoločne uzavreli koniec ich výmenného pobytu.

Tohtoročná téma seminára sa týkala stého výročia ukončenia 1. svetovej vojny s názvom: “Time for peace! Act now!”

Počas týždňa sa študenti stretávali na workshopoch, kde sa rozprávali o mieri, zmenách, ľuďoch a organizáciách, ktorí pomáhajú pri riešení konfliktov. Každé ráno sme mali možnosť vypočuť si pozvaného rečníka, ktorý sa venuje niečomu inšpiratívnemu a svojou činnosťou prispieva k zotrvaniu v mieri. Napríklad Carlo nám rozprával o tom ako sa vždy na krátky čas presťahuje do politicky nestabilnej krajiny a pomáha miestnym riešiť komunikačné problémy. Martin zas hovoril o psychológii a ako ľahko sme my ľudia ovplyvniteľní. Jutta pracuje v humanitárnej organizácii, kde na lodiach pomáhajú zachraňovať topiace sa člny utečencov v Stredozemnom mori.

Okrem toho že sa zaoberali dôležitými témami mali študenti čas aj na spoločné sedenia so svojimi kamarátmi a dobrovoľníkom z domova, počas ktorých sa rozprávali o ich očakávaniach a obavách z návratu domov. Počas voľného času bol priestor aj na súťaže, šport a plávanie v jazere. Každý večer bol otvorený YES Lounge s hudbou a párty. Tam bol priestor na odviazanie sa a zábavu s priateľmi. Kto sa tento rok zúčastnil YES, určite neoľutoval a tak ako jeho predchodcovia z minulých ročníkov si z neho odniesol veľa pekných spomienok.

Dobrovoľníčka Ema

Zanechať komentár