Zažiť ročný výmenný pobyt doma

Od roku 2007 k nám prostredníctvom YFU Slovensko každoročne prichádzajú zahraniční študenti vo veku od 15 do 18 rokov aby spoznali spôsob života na Slovensku a zažili život v rodine ako je tá vaša. Chodia tu do školy tak ako ty a sú normálnou súčasťou hostiteľskej rodiny. To znamená, že ani ty, ani tvoji rodičia pre nich nemusíte pripravovať žiaden špeciálny program. Naopak, hosťujúci študenti majú rovnaké práva a povinnosti ako ty – a k tomu patria aj návštevy starých rodičov, či vyprázdnenie umývačky riadu.

Každé z našich dvoch YFU detí bolo úplne odlišné. To nás naučilo, že
aj s odlišnými povahami vie človek spolunažívať príjemne, a že vzájomné učenie sa je vďaka rôznorodosti študentov YFU možné donekonečna.
– hostiteľská rodina z Martina

Ako „ozajstní“ súrodenci, budete spolu s tvojou hosťujúcou sestrou, či bratom spoločne podnikať veľa vecí – napríklad budete spolu chodiť na tréningy, nakupovať, alebo len tak počúvať hudbu. Samozrejme, budete mať aj veľa možností robiť každý niečo iné. Keď sa spolu s tvojou rodinou v YFU prihlásite, môžete nám napísať o vašich záujmoch, prípadne dať nám vedieť čo očakávate od budúceho člena vašej rodiny napr. či by si si želal radšej brata, alebo sestru. My sa potom vynasnažíme vybrať zahraničného študenta, ktorý by sa k vám hodil a mal podobné záujmy ako má vaša rodina.

Ako hosťujúca rodina budete mať možnosť spoznať inú kultúru bez toho aby ste museli vycestovať do zahraničia. „Váš“ výmenný študent vám bude určite často rozprávať o živote u nich doma, ukáže vám nejakú tradíciu, či zvyk, alebo uvarí niečo typické pre jeho krajinu čo možno na Slovensku ani nepoznáme. A čo je najlepšie – po skončení výmenného pobytu nemusí skončiť aj kultúrna výmena. Svojho hosťujúceho brata, či sestru môžeš napr. navštíviť v jeho krajine a dozvedieť sa o ich kultúre ešte viac. veľa výmenných študentov je ešte po rokoch v kontakte s ich hostiteľskými rodinami a v nejednom prípade sa z nich stali celoživotní priatelia.

Ak sa chceš dozvedieť viac o možnostiach stráviť rok s tvojou výmennou sestrou, či bratom – klikni sem. Tešíme sa na správu od teba.